Mega BCAA 1400
Mega BCAA 1400 - Scitec Nutrition: Najdôležitejšie esenciálne aminokyseliny BCAA pre budovanie svalovej hmoty.
Výrobca: Scitec Nutrition
10,75 € bez DPH
12,90 €
Stav skladu: skladom

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA, Branch Chained Amino Acids), sú esenciálne z dvoch hľadísk:

  • v prvom rade preto, že si ich organizmus nedokáže vytvoriť.
  • v druhom prípade preto, že vplyvom stresu (po tréningu alebo v prípade nedostatku potravy) svalstvo využíva práve tieto aminokyseliny.

Leucín je jednou z esenciálnych aminokyselín, patriacich do skupiny BCAA. Podľa najnovších výsledkov vedeckých štúdií je leucín jedna z najdôležitejších aminokyselín, pretože sa priamo podieľa na stimulácii bielkovinovej syntézy vo svalstve. Vysoká hladina leucínu je pre svalové bunky anabolickým signálom. Leucín podporuje regeneráciu a bráni odbúravaniu svalovej hmoty (má antikatabolické účinky).

Dopĺňanie leucínu sa svojimi pozitívnymi účinkami osvedčilo aj pri zvýšenom príjme bielkovín, dokonca aj pri kombinácii s rýchlo využiteľným proteínom. V priebehu intenzívnej fyzickej práce je svalová hmota schopná zúžitkovať aminokyseliny BCAA aj v procesoch získavania energie. Z tohto dôvodu majú aminokyseliny BCAA energizujúce, anabolické a tiež antikatabolické účinky.

Vitamíny B5, B6 a B12 patria tiež medzi esenciálne výživné látky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri syntéze a premene bielkovín, sacharidov, tukov a červených krvných doštičiek. Podieľajú sa tiež na optimalizácii krvného obehu, hormonálnych zmien, imunitného systému a správnej činnosti mozgu a nervovej sústavy.

L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine, Capsule Shell (Bovine Gelatin; Colors: Candurin Silver Fine, Black Iron Oxide, Brilliant Black BN), Calcium D-Pantothenate, Pyridoxine HCl, Bulking Agent (Microcrystalline Cellulose), Cyanocobalamin.

Veľkosť jednej dávky: 2 kaps. % DV
Počet dávok v balení: (180 kaps.) 90
Počet dávok v balení: (90 kaps.) 45
Hodnoty jednej dávky
Vitamín B5 5,3 mg 89 %
Vitamín B6 1,3 mg 94 %
Vitamín B12 0,76 mcg 30 %
L-Leucín 1 250 mg *
L-Izoleucín 625 mg *
L-Valín 625 mg *

*%DV - denná dávka nebola stanovená

Užívajte 1-3 dávky Mega BCAA denne pred a po tréningu i pred spaním. Jedna dávka - 2 tablety.