Maltodextrín

Maltodextrín - Kompava: Maltodextríny sú enzymaticky štiepené škroby, ktoré nespôsobujú zažívacie ťažkosti.

Výrobca: Kompava
6,70 €
Stav skladu: skladom

KOMPAVA Maltodextrín je špeciálna zmes zložených cukrov, ktoré sa štiepia na glukózu až v zažívacom trakte a tým nespôsobujú zažívacie ťažkosti. V správnom množstve a včas dodajú vyčerpanému organizmu potrebnú energiu pre dosiahnutie maximálneho výkonu.

Maltodextríny sú enzymaticky štiepené škroby, ktoré vďaka svojim vlastnostiam nespôsobujú zažívacie ťažkosti, ako pri podávaní v rovnakom množstve Glukózu. Výhodou Maltodextrínu je že sa štiepi až v zažívacom trakte. Energetický obsah: 100 g maltodextrínu = 1 800 kJ

 

 

Upozornenie

Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí, v dobre uzavretom obale, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

NO alergens – neobsahuje žiadne alergény

 

Zloženie

Zmes zložených cukrov.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty: v 100 g v 1 dávke (20 g)
Energetická hodnota 1 615 kJ/380 kcal 323 kJ/76 kcal
Sacharidy:
Glukóza 3 g 0,6 g
Maltóza 2-6 g 0,4 g-1,2 g
Vyššie cukry 84-91 g 16,8-18,2 g
Bielkoviny 0 g 0 g
Tuky 0 g

Dávkovanie

30 g rozmiešať do 500 ml vody (2 rovno naplnené odmerky) Pred tréningom : 30 – 45 minút Počas tréningu : pridať do nápoja Pri vytrvalostnom výkone : použiť až v druhej polovici, prípadne počas prestávok Na regeneráciu po výkone : do 40 minút po výkone NEPOUŽÍVAŤ viac ako 50 g na jednu dávku.